Historia Gniazdka

Początki Gniazdka były niepozorne. W 2005 r. w zaprzyjaźnionym przedszkolu w Toruniu rozpoczęły się popołudniowe zajęcia dla dzieci w wieku przedprzedszkolnym. Były to około godzinne spotkania dla dzieci z opiekunami, których celem było oswajanie maluchów z przedszkolnym światem.

Spotkania cieszyły się dużą popularnością, apetyty uczestników rosły i wkrótce pojawiły się prośby o więcej... Tak powstał Klub Malucha. Początkowo dwa razy w tygodniu, wkrótce pięć dni po cztery godziny dzieci mogły przygotowywać się do przedszkolnego życia. Do realizacji tego przedsięwzięcia potrzebna była nowa siedziba i tak po małych perturbacjach znaleźliśmy się na piętrze przy ul. Lecha. Tam właśnie Klub został nazwany Gniazdkiem – bo taki mały, przytulny, ciepły...

Wkrótce i Klub przestał zaspakajać nasze potrzeby. Rodzice coraz częściej pytali: „Pani Agnieszko, to może przedszkole...?” W tym właśnie czasie weszło rozporządzenie o punktach przedszkolnych, które znacznie uprościło procedury zakładania małych przedszkoli, ale i tak trzeba było szukać nowego miejsca.
Znów nie obyło się bez przygód, ale w listopadzie 2008 r. Gniazdko znalazło swoją siedzibę na ul. Truskawkowej. Od 2011 r. jesteśmy zarejestrowani w Urzędzie Miasta Torunia jako punkt przedszkolny dla 25 dzieci – i od tej pory działamy szczęśliwie zaprzyjaźniając się z trafiającymi do nas rodzinami, opiekując się i nauczając kolejne ich pociechy.